Ilse Ballast over werken in de pensioensector: 'Doorgroeimogelijkheden zijn nodig'

De werkloosheid in Nederland is al geruime tijd uitzonderlijk laag. Uit cijfers van het CBS blijkt dat er per 100 werklozen meer dan 106 vacatures openstaan, wat zorgt voor een blijvend ‘gespannen’ arbeidsmarkt. En dit wordt door de vergrijzing de komende jare niet beter. DNB bestempelde de arbeidskrapte in 2024 dan ook als het ‘nieuwe normaal’. Wat betekent deze situatie voor de pensioensector? Hoe slagen werkgevers erin jong talent aan te trekken en vast te houden? Financial Investigator sprak met 'young professional' Ilse Ballast, Client Management bij MN.
Wat maakt werken in de vermogensbeheer-/pensioensector voor jou aantrekkelijk?
‘Ons fiduciaire dienstverleningsmodel is gebaseerd op een hechte en vertrouwde samenwerking met onze opdrachtgevers, met beleggingsadviezen die hun identiteit als fonds versterken. In mijn rol als client manager zorg ik ervoor – samen met m’n collega’s – dat onze grootste klant PMT continu op de hoogte is van alle ontwikkelingen die van belang zijn voor het beheer van hun portefeuille. We adviseren het pensioenfonds over de strategische beleggingsportefeuille en andere beleggingsinhoudelijke vraagstukken. Samen met het pensioenfonds proberen we altijd innovatieve en duurzame oplossingen te bedenken. De route naar het nieuwe pensioenstelsel is in dat verband van groot belang en uitdagend, omdat het om nieuwe materie gaat, waar bovendien veel van afhangt en waar dus veel belangstelling voor is. Vanuit mijn verantwoordelijkheid heb ik ook veel interne contacten. Ik sta op die manier middenin de dynamiek van het vermogensbeheer voor één van de grootste pensioenfondsen van Nederland. Dat boeit me na ruim acht jaar bij MN nog dagelijks. Vooral de afwisseling tussen allerlei verschillende soorten vraagstukken, van verantwoord beleggen tot advies op specifieke beleggingscategorieën, maken mijn werk boeiend.’
Hoe kan een werkgever volgens jou aantrekkelijk zijn/blijven voor jong talent?
‘Nieuwe generaties professionals willen een werkomgeving die aansluit op de tijdsgeest. Er moeten doorgroeimogelijkheden zijn, mensen moeten continu kunnen blijven leren, eigen verantwoordelijkheden en autonomie hebben. Werkgevers moeten meegaan met de moderne tijden, dus gebruikmaken van bijvoorbeeld AI en andere nieuwe technologieën.
Een eigentijds arbeidsvoorwaardenbeleid, een diverse en inclusieve cultuur, ruimte voor groei en ontwikkeling, en goede secundaire voorzieningen zoals een flexibele thuiswerkregeling: dat is vandaag de dag wel de standaard.’